Menu Zamknij

Akcesoria do schodów strychowych Fakro

Balustrada strychowa

Balustrada strychowa zabezpiecza otwór w suficie na poddaszu i ułatwia schodzenie po drabinie. LXB-U jest montowany bezpośrednio do podłogi strychu i może być stosowany do wszystkich rodzajów schodów strychowych bez przycinania listew. Są to rodzaje mocowań, które bezpiecznie utrzymują drabinę na zewnątrz strychu i chronią wnętrze podłogi poddasza przed przeciekaniem. Można je montować na dowolnej wysokości schodów strychowych.

Balustrada na poddaszu dostępna dla wejścia na poddasze i jest wycinana w podłodze, aby ułatwić usunięcie wszelkich pęcherzyków powietrza. Ten rodzaj balustrady ściennej lub stropowej można również mocować do wewnętrznej strony

 

Listwy wykończeniowe LXL

Podszewka wykończeniowa przeznaczona jest do zakończenia montażu schodów strychowych oraz do zakrycia ewentualnych ubytków w stropie, które pozostały po montażu. Elementy okładziny wykonane są z litego drewna sosnowego w kolorze naturalnym (LXL-P) i białym (LXL-W) lub w białym PCV (LXL-PVC). W przypadku listwy okładzinowej PCV mocowanie ze skrzynką drabinkową nie wymaga gwoździ. Połączenie podpory drabiny z poszyciem sufitu nie wymaga klejenia drewna

 

Balustrada w kształcie litery X LXL

 

Listwy wykończeniowe LXLs wykonane z metalu i wsparte na metalowej półce lub słupku przymocowanym do ściany. Niektóre z listew drabiny zawierają drut w podstawie do podtrzymywania drabiny, dzięki czemu można je zawiesić na ścianie lub na płycie montażowej przymocowanej do ściany. Drążki drabiny w kształcie litery X są bardzo elastyczne i trwałe, idealne do montażu drabiny na stromo nachylonych ścianach lub sufitach z dwoma lub więcej poziomami.

 

Zakończenia ramiaka LXS

 

Ramiaki zakończone w kolorze brązowym wykańczają drabinę i zwiększają jej stabilność. Można je zawiesić w jednej z dwóch pozycji: pod kątem 90 stopni do lica ściany (ramię kończy się tak, aby szczyt drabiny znajdował się na tej samej wysokości co szczyt ściany) lub pod kątem 150 stopni do ściany (ramia koniec w kształcie z wierzchołkiem drabiny równym odległości między szczytem ściany a dołem drabiny). Przez wiele lat używano drążka do drabiny sprężynowej, aby ułatwić jej montaż.

 

Ten szczególny rodzaj balustrady może być stosowany do balustrad uchylnych, które mogą otwierać i zamykać podest, pojedynczo lub w grupach. Można dodać opcjonalny drugi port schodowy

 

Poręcz LXH

 

Metalowa poręcz ułatwia wchodzenie i schodzenie po drabinie, zwiększając komfort i bezpieczeństwo użytkownika. LXH jest przykręcany do górnego segmentu drabiny. Montaż poręczy po lewej stronie uniemożliwia montaż mechanizmu odciążającego LXM. Aby zainstalować LXH bez drabiny, poręcz i drabinę zostaną przymocowane do sufitu za pomocą kleju, śrub i nakrętek

 

Rozszerzenie skrzynki LXN

 

Wykonana z sosny nadstawka doskonale komponuje się ze skrzynką zamontowanej drabiny i poprawia wygląd otworu w suficie. Standardowa wysokość pudełka to 10cm. Maksymalna niestandardowa wysokość nadstawki LXN dla schodów strychowych LDK wynosi 16cm i 20cm dla innych typów schodów. W pozycji nadstawki skrzynkowej nożyce przytrzymują drabinę do momentu jej zamontowania. Nadstawka kontenerowa LXN do schodów strychowych LDK wykonana jest z białego tworzywa sztucznego i ma średnicę 40 cm. Służy do przedłużenia półki, którą można wykorzystać do podtrzymywania drabiny podczas montażu.

 

Właz górny LXW

 

Właz górny zapobiega osadzaniu się kurzu ze strychu na włazie i stopniach zamkniętej drabiny. Poprawia ogólne parametry izolacyjne i szczelność drabiny, na której jest montowana. Wysokość górnego włazu to 20cm. Właz górny LXW wykonany z drewna sosnowego o wysokości 10 cm Mocowanie włazu LXW Mocowanie włazu zapewnia dodatkową przestrzeń w pionie, ułatwiając montaż drabiny na strych. Mocowanie włazu wykonane jest z drewna sosnowego i miar

 

Uchwyt LXZ

 

Klamka LXZ umożliwia zamknięcie włazu górnego LXW od strony poddasza np. podczas prac konserwacyjnych na poddaszu lub dachu. Uchwyt LXZ wykonany z drewna sosnowego o wymiarach 7cm LXZ wykonany z białego tworzywa sztucznego oferowany jest w grubościach 7cm, 9cm i 12cm z otworem na odpływ LXV lub bez niego. Montaż zakończenia Stile LXV odbywa się poprzez otwarcie włazu strychu i usunięcie drabiny. Uchwyt LXV zmniejsza wysiłek potrzebny do otwarcia włazu i opuszczenia drabiny na strych.

 

Dodatkowy bieżnik LXT

 

Dodatkowy bieżnik ułatwia wchodzenie po drabinie oraz zwiększa komfort i bezpieczeństwo dostępu do przestrzeni strychu. Polecany szczególnie w sytuacjach, gdy właz górny montowany jest na skrzynce schodów lub drabiny montowane są w grubym stropie. Bieżnik LXT jest zainstalowany pomiędzy stopniem ostatniej drabiny a podłogą poddasza. Standardowa szerokość dodatkowego stopnia LXT to 30. Dodatkowy stopień LXT jest wykonany z białego plastiku i mierzy 40cm. Szerokość dodatkowego stopnia LXT to 30c z białego plastiku, uchwyt LXT można zdjąć z drabiny. Uchwyt LXT można ponownie wykorzystać z drabiną. Jeśli używana jest końcówka podłużnicy LXV, uchwyt LXT będzie musiał zostać zastąpiony uchwytem LXV.

 

Wsporniki montażowe LXK

 

Wsporniki montażowe famontaż schodów strychowych w suficie. Dostosowany do sufitów o grubości do 43 cm (dla drabin LTK i LWT) oraz 35 cm dla wszystkich innych typów drabin. Wsporniki montażowe LXK wykonane z drewna sosnowego (PN M2010-01) posiadają haki do dokręcania nakrętek oraz wsporniki ze sklejki (PN M2010-02) ułatwiające montaż drabiny. Wspornik montażowy LXK M2010-03 pokazuje otwory na śruby i wymaga wywiercenia otworów o średnicy 7cm w górnej części puszki LXT lub stopnia drabiny. Szczeliny wspornika powinny mieć szerokość 90mm. Wsporniki montażowe LXK M2010-04 mają takie same wymiary jak wspornik montażowy LXK M2010-03, ale wykorzystują tylko 10cm otwory po bokach puszki, aby ułatwić umieszczenie drabiny na suficie. Uchwyty montażowe LXK M2010-05, a także uchwyty montażowe LXK M2010-04 i LXK M2010-05 są przeznaczone do montażu na suficie za pomocą otwornicy (PN 10200-01 i 10200-03)

Zestaw izolacyjny LXD

 

Zestaw izolacyjny zapewnia szczelną izolację pomiędzy skrzynką montowanej drabiny a otworem w stropie, umożliwiając tym samym „ciepły montaż” niezbędny w budownictwie energooszczędnym i pasywnym. W skład zestawu wchodzą: szczelny kołnierz, materiał izolacyjny (bloki z owczej wełny)

oraz przepuszczający powietrze kołnierz. Zestaw izolacyjny LXD mierzy 1,2 m, wykonany jest z drewna sosnowego i mierzy 13 cm Zestaw izolacyjny LXD jest dostarczany bez kołnierza przepuszczającego powietrze, co nie jest zalecane, ponieważ ma tendencję do osłabić się, pracując z drabiną.

 

Materiał izolacyjny zapobiega przedostawaniu się ciepła promieniowania ze ściany domu do drabiny, dzięki czemu nie dochodzi do kondensacji wody deszczowej i przedostawania się kurzu na poddasze. Materiał izolacyjny pomaga w ogrzewaniu strychu i skutecznieblokując zimne powietrze z górnej części strychu, zapewniając w ten sposób komfortowe warunki do spania. Materiał izolacyjny zapewnia gęstą warstwę izolacji, aby utrzymać akceptowalną temperaturę poddasza.

 

Mieszanka tynków dekarskich do zakończenia Stile LXV

 

Mieszanka tynków dachowych składa się w 80% z alkoholu izopropylobenzylowego i 20% z wody. Wlewając miksturę do małej szklaną butelkę i nalewanie jej na

Zadzwoń, zamów: 726 727 785