Menu Zamknij

Budowa schodow strychowych Fakro

Budowa schodow strychowych Fakro

Wnętrze pokryte jest nośną drewnianą deską, która tworzy pas z przekładką biegnącą pionowo przez klatkę schodową. Stopnie wykonane są z płyt betonowych o gładkiej powierzchni. Szczególną rolę pełni górna część skrzynki schodowej: dolna część schodów służy jako platforma z otworem na dnie skrzynki. Parter służy do opuszczania schodów.

 

Schody można montować na specjalnej ramie poprzez ułożenie standardowej warstwy poprzecznej w pionie, jak opisano w rozdziale 6. Ważne jest, aby wszystkie połączenia były szczelne. Wszystkie złącza są zaprojektowane tak, aby były naprężone, aby zapobiec poluzowaniu. Z reguły kąt nachylenia schodów powinien wynosić około 30°. Połączenia kątowe powinny być lekko podniesione, aby zapobiec zabrudzeniu dna.

 

MECHANIZM ODCIĄŻENIA KLAPY

Klapy są przymocowane do ramy schody strychowe w taki sposób, że tworzą zawias do wypychania schody strychowe od dołu. Klapy są przykryte ściereczką i przechowywane w hermetycznej szafce. Schody strychowe, podobnie jak większość stołków betonowych, składa się z zestawu drewnianych stopni, które rozciągają się na pełną długość. Schody strychoweę można wysunąć w płynną, równoległą krzywiznę. Kształt i forma schody strychowe

 

KLAPKA

Aby jednak przymocować schody strychowe do półki, schody strychowe musi być wykonana z drewna, jak opisano w rozdziale 2.

 

WYSUNIĘCIE KLAPY OD DOŁU

 

Aby schody strychowe mogła się przesuwać od spodu, cała rama włazu, poręcze i mechanizm przesuwny powinny być przymocowane do specjalnej ramy schody strychowe. Jedyna różnica między normalną schody strychoweą a schodami strychowymi polega na tym, że schody strychowe jest lekko wygięta.

 

UCHWYT NA SCHODY STRYCHOWEĘ

 

Uchwyt górny schody strychowe, który łączy schody strychoweę ze ścianą i podłogą szafy na poddaszu, wykonany jest z drewna i folii z tworzywa sztucznego. Schody strychowe jest wygięta, aby dostać się na górę szafy na poddaszu bez uderzania o dolną część konstrukcji.

 

Takie rozmieszczenie górnego uchwytu schody strychowe sprawia, że ​​schody strychowe przypomina rampę.

 

GÓRNY ŚLIZG

 

Tył schody strychowe składa się z trzech części litej stali konstrukcyjnej, z których jedna jest wygięta, aby schody strychowe wysuwała się spod klapy. Przytrzymywana jest do platformy za pomocą przeciwwagi, która jest przymocowana do krawędzi języka schody strychowe.

 

Pozostałe dwa obszary schody strychowe to betonowy blok i dwie poprzeczki, które są przymocowane do poziomej części pochyłej płyty, aby zapewnić

 

ZAWIAS KLAPY / ZRĘCZNOŚĆ

 

Klapy potrzebują unikalnego zawiasu, aby zamykać i otwierać drzwi do szafy na poddaszu. Zawias łączy górną część klapy z nogą schody strychowe. Musi być odporny na siły boczne.

 

MECHANIZM KLAPY

 

Zawias wykonany jest z metalowej płytki podtrzymywanej przez drewnianą poprzeczkę. Zawias posiada wzmocnioną stalową płytkę w górnej części i ekstrudowaną aluminiową płytkę w dolnej części.

Deska jest obciążona tak, aby mogła się od spodu zsunąć. Do przymocowania schody strychowe do przesuwnego panelu drewnianego, a także aby schody strychowe nie wysuwała się za bardzo, zastosowano prosty system ucha. Mechanizm prowadnicy schody strychowe składa się z dwóch krzyżujących się zaczepów, aby zakryć przesuwną klapę.

 

WYPUSZCZANIE KLAPY

 

Podniesienie klapy wymaga sztuczki na przyzwoitą dźwignię. Najpierw schody strychoweę należy podnieść nad klapami. Następnie schody strychoweę należy zwolnić, umieszczając płytę skośną z powrotem w pierwotnym położeniu. Jeśli schody strychowe wysunie się podczas wkładania ukośnej płyty, może to spowodować ukośne pęknięcia w drewnie.

 

UCHWYT NA KCIUK

 

Ostatnim elementem konfiguracji schody strychowe-szafa jest blokada kciuka uchwytu, która zapobiega upadkowi schody strychowe na podłogę. Zamek kciuka jest przymocowany do drugiego.

 

STOPKI

Plastikowe nóżki chronią powierzchnię podłogi przed zarysowaniem oraz dodatkowo stabilizują schody strychoweę. W przypadku ławki podłogowej zastosowano przedłużenie blatu ze sklejki laminowanej. Podtrzymuje nogi schody strychowe.

 

PODNOSZENIE KLAPY

 

Schody strychowe muszą być podniesione, aby wysunąć się pod klapami. Osiąga się to po prostu umieszczając duży uchwyt górny schody strychowe na nodze schodów strychowych.

 

FIZYCZNE ROZCIĄGANIE ZAWIASU KLAPY

 

 

 

(stopki dostępne na schody w wersji 3-segmentowej szafy na poddaszu)

 

CZYNNIKI DO ROZWAŻENIA

 

Wykonując budowę garderoby na poddaszu, ważne jest, aby wziąć  sposób, w jaki schody strychowe wsuwa się na konto. Może być wykonany ze sklejki, blachy lub drewna, jak omówiono w przywołanych powyżej artykułach. Powinien być przymocowany do nosków nóg schody strychowe. Może przesuwać się na poziomym języku schody strychowe lub spoczywać na nodze w kształcie schody strychowe.

Zadzwoń, zamów: 726 727 785